• Our Father

    ★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Brazen

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Fear of Rain

    ★★½

  • The Prom

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Les Misérables: The Staged Concert

  • Frozen II

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Laundromat

  • Joker

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Yesterday

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Nativity Rocks!

    ½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Haunting of Hill House