• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Someone Great

    ★★★

  • Us

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Late Night

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Beautiful Boy

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Destination Wedding

    ★★

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Dude

  • The New Romantic

    ★★★

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★½

  • When We First Met

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • A Christmas Prince

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Crash Pad

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★