Sort by

emily🐝 has logged 17 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Rose Reborn

A Rose Reborn

2014
×
★★
Read the review Edit this entry