• Death to 2020

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Silencing

    ★★½

  • Fatal Affair

    ★★

  • Ava

    ★★★

  • Desperados

    ★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Behind You

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Noelle

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Santa Girl

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Saving Zoë

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★