Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
01
M

M

1931
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Go!

Go!

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
İspanya'da Yağmur

İspanya'da Yağmur

×
★★★½
Edit this entry  
09
Allegretto

Allegretto

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Arif V 216

Arif V 216

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hung

Hung

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry