• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Rick and Morty: Samurai & Shogun Part 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★★

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½