Sort by

Emirhan has logged 448 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Seahorse

The Seahorse

1934
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Love Life of an Octopus

The Love Life of an Octopus

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Amorous Indies

The Amorous Indies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
★★★
Edit this entry  
23
I, Pet Goat II

I, Pet Goat II

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Mamba

The Black Mamba

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry