• Doctor Strange

  • Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

  • The Tiger Hunter

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

  • Sing Street

  • Other People

    ★★★★

  • War and Peace

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • High-Rise

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Room

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

  • Sleeping with Other People

    ★★★

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Trainwreck

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★★★½

  • The Seven Five

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • The Theory of Everything

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★

  • Psych: The Musical

    ★★★★

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Merrily We Roll Along

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★