Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
18
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
08
Crush

Crush

2022
×
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimewave

Crimewave

1985
×
Edit this entry  
29
7 Days

7 Days

2021
×
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
Edit this entry  
19
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
Edit this entry  
16
Why Didn't They Ask Evans?

Why Didn't They Ask Evans?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aline

Aline

2020
×
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yield to the Night

Yield to the Night

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soursweet

Soursweet

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Halfway House

The Halfway House

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry