emkang has logged 67 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pledge

The Pledge

2001
×
Edit this entry  
28
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Businessmen

Three Businessmen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Son

The Son

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terrorist

The Terrorist

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
LX 2048

LX 2048

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Death and the Compass

Death and the Compass

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Highway Patrolman

Highway Patrolman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sugar Cane Alley

Sugar Cane Alley

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Glass Shield

The Glass Shield

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Khrustalyov, My Car!

Khrustalyov, My Car!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
Edit this entry  
07
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry