Sort by

emkang has logged 600 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
Wendigo

Wendigo

2001
×
Edit this entry  
17
Habit

Habit

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Edit this entry  
14
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
Edit this entry  
13
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ward

The Ward

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pajama Game

The Pajama Game

1957
×
Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
Edit this entry  
04
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
Edit this entry  
02
Mandibles

Mandibles

2020
×
Edit this entry  
02
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read prior review Edit this entry  
01
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry