Sort by

tibby has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parkland

Parkland

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
½
Edit this entry  
27
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry