emma has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry