emma has logged 22 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry