Sort by

emma has logged 25 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry