• Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    ★★½

  • Black Bird

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • American Underdog

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Far from the Tree

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • 10umentary: Behind the Scenes of StarKid Homecoming

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★