Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry