• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Rescue

  • There's Someone Inside Your House

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Cherry

  • Chaos Walking

  • To All the Boys: Always and Forever

  • CODA

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

  • Soul

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★½

  • Spontaneous

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • Unpregnant

  • Mainstream

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • I Used to Go Here

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name