Sort by

Emma has logged 99 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry