Sort by

emma has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pallbearer

The Pallbearer

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry