• Pitbull

    ★½

  • Beat the Devil

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Constellations

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • What the Hell Is It This Time? Sparks: Live in London

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Reclaiming Amy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • National Theatre Live - Under Milk Wood

    ★★★★

  • The Conscience

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Worzel Gummidge: Saucy Nancy

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Papa

    ★★★½

  • Nine Lessons and Carols

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Gorbachev. Heaven

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Uncle Vanya

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roadkill

    ★★★½

  • The Mole

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Investigation

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Faith Healer

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • After Love

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Consent

    ★★★★

  • Endgame & Rough for Theatre II

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Apples

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★½