Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pitbull

Pitbull

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Conscience

The Conscience

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Beat the Devil

Beat the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
After Love

After Love

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Open Hearts

Open Hearts

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Legend

Legend

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brother

Brother

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Splash

Splash

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Walking the Streets of Moscow

Walking the Streets of Moscow

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
Edit this entry  
18
White House Farm

White House Farm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Piter FM

Piter FM

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry