Sort by

emma has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Friends

Just Friends

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Trading Places

Trading Places

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Business

Big Business

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Riddick

Riddick

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry