Sort by

emma has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Year

The Wedding Year

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry