Sort by

emma has logged 35 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
School Ties

School Ties

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nirvana - Live and Loud

Nirvana - Live and Loud

2013
×
Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
Edit this entry  
02
Tracy Morgan: Staying Alive

Tracy Morgan: Staying Alive

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Singles

Singles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry