Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
Edit this entry  
28
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Read prior review Edit this entry  
24
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Edit this entry  
18
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read prior review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
Read prior review Edit this entry  
09
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
06
Pure

Pure

2021
×
Edit this entry  
05
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
Edit this entry  
02
X

X

2022
×
Edit this entry  
01
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Edit this entry  
20
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★
Edit this entry  
17
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
Edit this entry  
06
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry