Sort by

emma has logged 24 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★½
Edit this entry  
25
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
Read prior review Edit this entry  
23
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Straight Up

Straight Up

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Claudia Kishi Club

The Claudia Kishi Club

2020
×
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry