• Hustle

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Seventeen: Power of Love

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

  • Squid Game

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Thunder Force

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • MOTHER

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Invasion

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Crash Landing on You

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Can You Keep a Secret?

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • While at War

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Bring the Soul: The Movie

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Japon

    ½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Elisa & Marcela

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★