• Rebecca

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Hamilton

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Lost Girls

    ★★★★

  • The Windermere Children

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Dracula

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Trick

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Fractured

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Saving Zoë

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

  • Ma

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Swallow

    ★★★★½

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Aftermath

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Judy & Punch

    ★★★

  • Luce

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Haunting of Hill House

  • Malevolent

  • Venom

  • Hell Fest

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Where Hands Touch

  • Halloween

    ★★★