emma has logged 144 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Show

The Show

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dogville

Dogville

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
An American Crime

An American Crime

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Fear

Fear

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
I See You

I See You

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
Trick

Trick

2019
×
★★
Edit this entry