Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
04
Ernest & Celestine: A Trip to Gibberitia

Ernest & Celestine: A Trip to Gibberitia

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rye Horn

The Rye Horn

2023
×
Edit this entry  
29
Doris

Doris

2023
×
Edit this entry  
29
Wildmen of the Greater Toronto Area

Wildmen of the Greater Toronto Area

2023
×
Edit this entry  
29
Upside Down

Upside Down

2023
×
Edit this entry  
29
Timekeepers of the Anthropocene: Tewame Tiyolicha Kawitl

Timekeepers of the Anthropocene: Tewame Tiyolicha Kawitl

2023
×
Edit this entry  
29
The Test

The Test

2023
×
Edit this entry  
29
The Scottish Play

The Scottish Play

2023
×
Edit this entry  
29
The Garden of Heart

The Garden of Heart

2023
×
Edit this entry  
29
PU EKAW TNOD

PU EKAW TNOD

2023
×
Edit this entry  
29
Now and Then

Now and Then

2023
×
Edit this entry  
29
Hoeba!

Hoeba!

2022
×
Edit this entry  
29
Foreigners Only

Foreigners Only

2022
×
Edit this entry  
29
Blood

Blood

2023
×
Edit this entry  
29
Ahru

Ahru

2023
×
Edit this entry  
28
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Edit this entry  
26
Europa

Europa

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Edit this entry  
13
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The End We Start From

The End We Start From

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
If Only I Could Hibernate

If Only I Could Hibernate

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inshallah a Boy

Inshallah a Boy

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starve Acre

Starve Acre

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blackbird Blackbird Blackberry

Blackbird Blackbird Blackberry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sky Peals

Sky Peals

2023
×
Edit this entry  
10
Vincent Must Die

Vincent Must Die

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Book of Solutions

The Book of Solutions

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Animalia

Animalia

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Camera

In Camera

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Mambar Pierrette

Mambar Pierrette

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Molli and Max in the Future

Molli and Max in the Future

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Peasants

The Peasants

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Queen of My Dreams

The Queen of My Dreams

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hoard

Hoard

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hypnosis

The Hypnosis

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bonus Track

Bonus Track

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unmoored

Unmoored

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nature of Love

The Nature of Love

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Baltimore

Baltimore

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry