em has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

×
Read the review Edit this entry  
04
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry