• Ricky Gervais: SuperNature

  • Choose or Die

    ★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • X

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • VOIR

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • After We Fell

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • Luca

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • Nobody

    ★★★★★

  • Moxie

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Prom

    ½

  • It's Okay

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Hollywood

    ★★★★