Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
Edit this entry  
05
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cops

Cops

1922
×
Edit this entry  
03
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
Edit this entry  
21
Needful Things

Needful Things

1993
×
★½
Edit this entry  
14
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
The High Sign

The High Sign

1921
×
Edit this entry  
07
Amy

Amy

2015
×
Edit this entry  
05
One Week

One Week

1920
×
Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
About a Girl

About a Girl

2001
×
Edit this entry  
06
It's Okay

It's Okay

2020
×
Edit this entry  
06
Lunch Ladies

Lunch Ladies

2017
×
Edit this entry  
06
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
Edit this entry  
06
Stutterer

Stutterer

2015
×
Edit this entry  
05
High Maintenance

High Maintenance

2006
×
Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
Edit this entry  
21
Curfew

Curfew

2012
×
Edit this entry  
14
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
14
Connect

Connect

2010
×
Edit this entry  
10
This Is England

This Is England

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Edit this entry  
03
1408

1408

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry