RSS feed for Emily
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2:37

2:37

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life in a Day

Life in a Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry