• Father of the Bride

    ★★½

  • Harry Styles: One Night Only in New York

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I ____ You

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Wake

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Patrick

  • Grumpy Christmas

  • Elite Short Stories: Samuel Omar

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Perfect Family

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • The Man in the Basement

    ½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The House of Flowers: The Movie

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Nineteen on Fire

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Framing Britney Spears

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision