Sort by

Theo has logged 480 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry