• Everything Everywhere All at Once

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Forever Rich

  • No. 10

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

  • My Son

  • The Humans

  • Copshop

  • Mona Lisa and the Blood Moon

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • C'mon C'mon

  • Queenpins

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Virgin Blue

  • The Alleys

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ½

  • The Balcony Movie

  • Homefront

  • Little Solange

  • A Thousand Fires

  • She Will

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

  • Flag Day

  • Benedetta

    ★★

  • A Chiara

  • After Yang

  • Annette

  • Together

  • Catch the Fair One

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Finding You

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Voyagers

  • The Seventh Day

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Seeds of Deceit

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Yab Yum

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Taming the Garden

  • Prisoners of the Ghostland

  • Mass

  • Passing

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Censor

  • The Forgotten Battle

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½