Empeedrie has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
25
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
22
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
No. 10

No. 10

2021
×
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Forever Rich

Forever Rich

2021
×
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Humans

The Humans

2021
×
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
08
Dredd

Dredd

2012
×
Edit this entry  
08
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Yab Yum

Yab Yum

2021
×
Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Alleys

The Alleys

2021
×
Edit this entry  
08
Virgin Blue

Virgin Blue

2021
×
Edit this entry  
08
Taming the Garden

Taming the Garden

2021
×
Edit this entry  
07
She Will

She Will

2021
×
Edit this entry  
07
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
½
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Balcony Movie

The Balcony Movie

2021
×
Edit this entry  
06
Homefront

Homefront

2021
×
Edit this entry  
06
Little Solange

Little Solange

2021
×
Edit this entry  
06
A Thousand Fires

A Thousand Fires

2021
×
Edit this entry  
05
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry