Sort by

💀EmperorCupcake🧁 has logged 461 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Creeping Flesh

The Creeping Flesh

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holiday Land

Holiday Land

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Satan's Cheerleaders

Satan's Cheerleaders

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
Witchcraft 15: Blood Rose

Witchcraft 15: Blood Rose

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
Blood Mania

Blood Mania

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond Tomorrow

Beyond Tomorrow

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intruder

The Intruder

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witching

The Witching

1993
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Adventure in Telezonia

Adventure in Telezonia

1950
×
Read the review Edit this entry  
09
Blood Nasty

Blood Nasty

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bloody Bloody Bible Camp

Bloody Bloody Bible Camp

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beach Babes from Beyond

Beach Babes from Beyond

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Willies

The Willies

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Voodoo Man

Voodoo Man

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Editor

The Editor

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry