Sort by

💀EmperorCupcake🧁 has logged 41 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raggedy Ann and Raggedy Andy in the Pumpkin Who Couldn't Smile

Raggedy Ann and Raggedy Andy in the Pumpkin Who Couldn't Smile

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Safety

Halloween Safety

1977
×
Read the review Edit this entry  
31
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Demon Murder Case

The Demon Murder Case

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wickedest Witch

The Wickedest Witch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Witch's Night Out

Witch's Night Out

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pumpkin Man

Pumpkin Man

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Undead

The Undead

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Molly Hartley

The Haunting of Molly Hartley

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lake Nowhere

Lake Nowhere

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Room

The Black Room

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joshua

Joshua

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Someday

Someday

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Heavy Metal Massacre

Heavy Metal Massacre

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Thrill Killers

The Thrill Killers

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry