Sort by

💀EmperorCupcake🧁 has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Safety (Second Edition)

Halloween Safety (Second Edition)

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Corridors of Blood

Corridors of Blood

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
RiffTrax Live: House on Haunted Hill

RiffTrax Live: House on Haunted Hill

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
Read the review Edit this entry  
18
A Terrible Night

A Terrible Night

1896
×
Read the review Edit this entry  
16
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Married a Monster from Outer Space

I Married a Monster from Outer Space

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Savage Intruder

Savage Intruder

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
Read the review Edit this entry  
09
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Devil Girl from Mars

Devil Girl from Mars

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fisheye

Fisheye

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry