• Nope

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★

  • The Elder

    ★★★★★

  • The Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½