• The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Time of Impatience

    ★½

  • Dialogue

    ★★★½

  • Together, We Shall Die

    ★★★

  • The Cage

    ½

  • Zuhal

    ★★★

  • Kerr

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Between Two Dawns

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Anatolian Leopard

    ★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • 107 Mothers

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Sisterhood

    ★★★

  • Not So Friendly Neighborhood Affair

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • A Hero

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • Three Floors

    ★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • House Arrest

    ★★½

  • Playground

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Everything Went Fine

    ★★★½

  • Between Two Worlds

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • A Taste of Hunger

    ★★

  • Souad

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • All Eyes Off Me

    ★★★★

  • Pure White

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Celts

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★

  • You Me Lenin

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • The Auschwitz Report

    ★★★½