Sort by

eve has logged 26 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry