• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★★

  • A Clüsterfünke Christmas

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Nona

    ★★★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Calabasas 1/26/20

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Blush

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Loop

    ★★★★

  • Rory Scovel: Live Without Fear

    ★★★½

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Guilt

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★½

  • Us

    ★★★½