RSS feed for David
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skins

Skins

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birdman

Birdman

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack on Titan II: End of the World

Attack on Titan II: End of the World

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★★
Edit this entry