RSS feed for David

David has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Orbiter 9

Orbiter 9

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Napping Princess

Napping Princess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skins

Skins

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry