• The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • The Discovery

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

  • Arrival

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

    ★★

  • The Shallows

    ½

  • Don't Hang Up

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

    ½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Time Lapse

    ★½

  • Elysium

    ★★★

  • Europa Report

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Silent Hill

    ★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • The X Files

    ★★★

  • Tremors

    ★★½

  • They Live

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½