Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Kuru Murad

Kuru Murad

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Yara

Yara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Şekerpare

Şekerpare

1983
×
★½
Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Devil, My Friend

Devil, My Friend

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Unforgettable Director of Love Movies

The Unforgettable Director of Love Movies

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Not Knowing

Not Knowing

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Salkım Hanım'ın Taneleri

Salkım Hanım'ın Taneleri

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Fractured

Fractured

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fate

Fate

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ata Demirer Gazinosu

Ata Demirer Gazinosu

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Münaşaka

Münaşaka

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doğu Demirkol - Yılbaşı Özel Stand-Up

Doğu Demirkol - Yılbaşı Özel Stand-Up

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kolpaçino: Bomba

Kolpaçino: Bomba

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Safe House

Safe House

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Return

The Return

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
18
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secrets of State

Secrets of State

2008
×
★★★★
Edit this entry